SZOCIÁLIS KÉPESSÉGEK FEJLESZTÉSE JÁTÉKOSAN
Olvasd le az érzelmet az arcomról!
Ez a játék kiválóan alkalmas arra, hogy szavak nélkül, arcunkkal fejezzük ki érzéseinket. (A játékot ajánlom nem beszélő, autizmussal élő gyermekeknek és szüleiknek.)
A játékhoz szükségünk lesz érzelmi kártyákra (internetről ki tudunk nyomtatni ilyen kártyákat, vagy mi magunk is gyárthatunk otthon papírból – olvasni tudó gyermekeknél írjuk a képek mellé az érzelmeket is).
A játékot játszhatjuk ketten és csoportban is.
Ha ketten játsszuk, egyikünk jelenítsen meg egy érzelmet az arcán, másikunk pedig találja ki és mesélje el mire gondol, ha ilyen arcot lát / mutassuk fel azt a kártyát, amelyet társunk eljátszott.
Csoportos játék
- Több gyermek esetén mindenki kapjon egy érzelmi kártyát, majd úgy mászkáljanak a gyermekek, hogy közben arcukkal eljátsszák az adott érzelmi állapotot. Amelyik gyermek kitalálta az érzelmet, megkaphatja a hozzá tartozó kártyát.
- A gyermekek egy kivétellel eljátszanak egy érzelmi állapotot, társuk pedig szóban vagy szókártyák segítségével kitalálja azokat.
- A gyermekek közül mindenki eljátszik egy érzelmi állapotot – mindegyik érzelmi típusból kétféle legyen játékban (pl.: 2 vidám, 2 szomorú, 2 aggódó gyermek) – és a feladat az, hogy mindenki megtalálja a párját! 🙂
Érzelmi kártyák (arcok): vidám, barátságos, szerelmes, csodálkozó, dühös, szomorú, ijedt, álmos, aggódó, gonosz (csúfolódó), kiabáló, síró